Excavator pe pneuri JCB Hydradig Pro / Skid-Steer-Aufnahme / 375h / 2024
























Dacă ați decis achiziționarea echipamentului la un preț mic, trebuie să fiți sigur că persoana cu care comunicați este un vânzător real. Aflați toate informațiile disponibile cu privire la proprietarul echipamentului. O metodă de înșelăciune este aceea de a se prezenta ca o societate existentă în mod real. În caz de îndoială, vă rugăm să luați legătura cu noi prin formularul de feedback, pentru alte controale.
Înainte de a decide o achiziție, examinați cu atenție diferite oferte de vânzare pentru a cunoaște costul mediu al modelului ales. Dacă prețul din oferta care vă place este mult mai mic față de alte oferte asemănătoare, gândiți-vă bine. O diferență de preț importantă poate indica defecte ascunse sau o tentativă a vânzătorului de a comite o înșelăciune.
Nu cumpărați produse care au prețuri mult diferite față de prețul mediu al altor produse asemănătoare
Nu dați acordul la plata unor cauțiuni suspecte sau plăți anticipate ale mărfurilor. În caz de îndoieli, clarificați amănuntele, solicitați mai multe fotografii și documente privind mașina, verificați autenticitatea documentelor, puneți întrebări.
Cel mai răspândit tip de înșelăciune. Vânzătorii necinstiți pot cere o anumită sumă din avans, pentru ”rezervarea” dreptului de achiziționare a mijlocului. În acest mod ei strâng o mare sumă de bani, după care dispar, fără a putea fi contactați.
- Transferul plății anticipate pe card
- Nu efectuați plata anticipată fără semnarea documentelor care să ateste procesul de transfer de bani, dacă în timpul tratativei vânzătorul are îndoieli.
- Transfer în contul ”curatorului”
- O astfel de solicitare trebuie să vă alarmeze, foarte probabil comunicați cu o persoană care urmărește să vă înșele.
- Transferul în contul societății cu un nume asemănător
- Atenție, persoanele rău intenționate se pot ascunde în spatele unor societăți renumite, aducând mici modificări numelui societății. Nu efectuați transfer de bani dacă numele societății este dubios.
- Înlocuirea propriilor date în factura societății reale
- Înainte de efectua transferul de bani, vă rugăm să verificați corectitudinea datelor bancare și dacă acestea aparțin societății indicate.
Contactează vânzătorul




















BSTD.: nur 375h
Skid-Steer-Schnellwechslesystem an der Hinterachse !!!
Zusätlicher 150l/min Doppeltwirkender HighFlow Hydraulikkreis zum betrieb von Fräsen, Mulchern uvm an der Skid-Steer-Aufnahme
+Doppeltwirkender LowFlow Kreis im Unterwagen
Einsatzgewicht: ca. 11.800 kg
Motorleistung: 109 PS/81KW
- Sofort verfügbar & direkt vom JCB
Händler!
-
AUSSTATTUNG
• Komfortkabine (ROPS/FOPS) mit Klimaautomatik,
luftgefedertem & beheizbarem Premiumsitz, Start-Stopp-Taste,
• Farbdisplay mit Programmierfunktion für hydraulische Anbaugeräte (Litermenge, bis zu 20x Anbaugeräte), Regenschutzdach,
• Motor-Auto-Stopp-Funktion & automatische Drehzahlabsenkung
• Hydrostatischer, stufenloser Fahrantrieb
>> mit automatischer Drehmomentanpassung
40 km/h
• LED – Arbeitsbeleuchtung
>> 2x Ausleger, 6x Kabinendach vorne und hinten
• JCB EcoMAX
Dieselmotor 4-Zylinder mit SCR, DPF & DEF/AdBlue
• Planierschild an Vorderachse
• Skid-Steer-Aufnahme an Hinterachse
• 3x Lenkarten: Hundegang-, Vorderachs- und Allradlenkung
>> Inklusive Lenkrichtungsumschaltung
• Löffelstiel 2,00 m inkl. Löffelzylinderschutz
• 1x Hammer-/Scherenhydraulik (bis zu 120 l/min)
• 2x Schwenklöffelhydraulik (bis zu 60 l/min)
• 1x Druckloser Rücklauf
• 1x Lecköl-Leitung
• 1x Steuerkreis für hydraulischen Schnellwechsler
• Elektrische Betankungspumpe
• Reifen > DELCORA 315/70 R22.5 inkl. Kotflügel
• Schlauchbruchsicherheitsventile
• Löffelzylinderschutz
• >> für Ausleger, Verstellausleger, Löffelstiel & 2x Löffelzylinder
• Ausnahmegenehmigung, CE-Zertifizierung & TÜV für 40 km/h
Optional:
Rototilt R3 MS08 Schnellwechsler inkl.MS08
Preis: 15.000€ netto
Immer auf Lager!
• Forst- oder Grasmulcher von SEPPI M.
auf Anfrage
• Schneidkopf
Woodcracker CL260
auf Anfrage
• Sortiergreifer
DMS SG9050
auf Anfrage
• Ast-/Heckenscheren oder Astsägen
- Wir sind JCB
Vertragspartner (A-Händler)
-
Wir bitten ausdrücklich um Terminvereinbarung vor Ihrem Besuch.
Herr Mihm ist unter arată contacte für Sie erreichbar.
Sie benötigen einen Transport?
Wir arbeiten mit diversen Speditionen zusammen.
Sofern nicht anders angegeben: Verkauf von Gebrauchtfahrzeugen erfolgt unter Ausschluss jeglicher Garantie oder Gewährleistung.
Wir sind autorisierter Mercedes Benz-Servicepartner, JCB Vertragspartner, IVECO Vertragspartner und MAGNI Vertragspartner.
Immer über 700x LKWs / Nutzfahrzeuge, gebrauchte & neue Baumaschinen, Arbeitsbühnen, Gabelstapler, Teleskoplader und mehr!
Dieses Angebot ist freibleibend. Irrtümer und Zwischenverkauf vorbehalten.
Vermietung möglich