Cazan cu combustibil solid Briquetting Technology Centrala termica industriala pe combustibil solid mixt cu piroli nou

PDF
Cazan cu combustibil solid Briquetting Technology Centrala termica industriala pe combustibil solid mixt cu piroli nou - Machineryline
Cazan cu combustibil solid Briquetting Technology Centrala termica industriala pe combustibil solid mixt cu piroli nou | Imagine 1 - Machineryline
Cazan cu combustibil solid Briquetting Technology Centrala termica industriala pe combustibil solid mixt cu piroli nou | Imagine 2 - Machineryline
Vă interesează anunțul?
1/2
PDF
Preţ:
la cerere
Solicită prețul
Cumpăra
Modelul: Centrala termica industriala pe combustibil solid mixt cu piroli
Anul: 2025
Greutate proprie: 2.000 kg
Locul de amplasare: România8258 km to "United States/Columbus"
Este posibilă achiziționarea în leasing
Este posibilă achiziționarea prin credit
Data publicării: Produse noi - astăzi
Machineryline ID: VB48573
Descriere
Forţă: 150 kW
Frecvenţă: 50 Hz
Voltaj: 330/400
Numărul de faze: 3
Stare
Stare: nou
Garanția: 2 ani

Informaţie suplimentară — Cazan cu combustibil solid Briquetting Technology Centrala termica industriala pe combustibil solid mixt cu piroli nou

Centrala termica industriala pe combustibil solid mixt cu piroliza si cu Generator aer cald Seria "KDV"
Gama de putere: de la 150 kW la 2,5 MW
Centrala termica industriala pe combustibil solid mixt cu piroliza si generator aer cald Seria "KDV" este proiectat(ă) pentru producția de peleți din biomasă, oferind eficiență și fiabilitate în exploatare.

Centrală termică industrială pe combustibil solid mixt cu piroliză și cu generator de aer cald este un sistem avansat de încălzire care utilizează arderea etapizată a combustibililor solizi pentru a obține o eficiență ridicată și emisii reduse.

Caracteristici principale:

Combustibil solid mixt – poate folosi tocatura de lemn, peleți, brichete pastilate, agropeleti din deșeuri biomase.

Tehnologie de piroliză – crește eficiența arderii prin descompunerea termică a combustibilului în gaz inflamabil, ceea ce duce la un consum mai mic și emisii reduse.

Eficiență ridicată – ajunge la 90-95% datorită arderii complete a gazelor rezultate. Emisii reduse – procesele de ardere sunt optimizate pentru a reduce poluanții.

Generator de aer cald – distribuie căldura rapid și uniform, fără a necesita un sistem de încălzire pe apă.

Automatizare avansată – centralele termice sunt echipate cu senzori, clapete și control electronic pentru optimizarea consumului de combustibil.

Optional versiune mobila - containerizata click aici

Avantaje:

✔️ Trei moduluri de functionare, programabile din soft-ul PLC

✔️ Economie de combustibil

✔️ Eficiență ridicată, datorită pirolizei

✔️ Reducerea costurilor cu combustibilul prin utilizarea biomasei locale.

✔️ Eficiență energetică sporită prin tehnologia de ardere etapizată.

✔️ Impact ecologic mai mic comparativ cu centralele clasice pe combustibil solid.

✔️ Încălzire rapidă a spațiilor mari

Centrală termică industrială pe combustibil solid mixt cu piroliză și cu generator de aer cald seria "KDV", este echipata cu un schimbător de căldură fabricat din otel inoxidabil și conceput pentru producerea și distribuția aerului cald într-un sistem unde este necesară uscarea cu aer curat, fără gaze de ardere și impurități rezultate din combustie. Acest tip de centrale termice sunt destinate uscării unor produse destinate industriei alimentare sau furajere si digestatului din biogaz, precum și altor materiale care necesită aer curat și temperaturi controlate în procesul de uscare. În cazul unor aplicații specifice, unde este permisă utilizarea gazelor de ardere, softul programabil al cazanului KDV permite functiomarea in 3 moduluri, conectarea gazelor de ardere la schimbătorul de căldură printr-o clapetă reglabilă, ceea ce face posibilă introducerea acestora în fluxul de aer utilizat pentru uscare. În această configurație, temperatura generată de schimbătorul de căldură poate varia între 50-150 °C, iar prin adăugarea gazelor de ardere în sistem, temperatura aerului de uscare poate fi crescută până la 500 °C, iar în condiții extreme, până la 550 °C. Centrală termică industrială pe combustibil solid mixt cu piroliză și generator de aer cald este universala potrivita atât pentru uscarea produselor agricole, cât și pentru alte materiale care suportă temperaturi ridicate în procesul de uscare.

Centrală termică industrială pe combustibil solid mixt cu piroliză și cu generator de aer cald Seria "KDV"

Centrala termica industriala pe combustibil solid mixt cu piroliza si cu Generator aer cald

Intrarea principală a aerului pentru încălzirea schimbătorului de căldură

Cameră de ardere *(focar)

Clapeta de reglare, control a admisiei aerului în camera de ardere

Ușă de inspecție și service a schimbătorului de căldură

Clapeta de reglare, control a temperaturii la ieșire

Ventilator camera de ardere

Ventilator camera de combustie

Clapeta de reglare, siguranță pentru evacuarea de urgență a gazelor arse

Ciclon separator pentru scântei și praf

Separator scanteie încărcat electrostatic și separator de praf

Temperatura reglabilă la ieșire: 50-500 °C, max. 550 °C modul de functionare I

Temperatura reglabilă la ieșire: 50-150 °C, max. 200 °C modul de functionare II

Temperatura reglabilă la ieșire: 50-600 °C, max. 650 °C modul de functionare I+II

Conductă de evacuare a gazelor arse din clapeta de reglare, siguranta de urgență

Recipient pentru particulele și praful filtrat

Recipient pentru particulele de praf separate

Sistem automat de îndepărtare a cenușii, cu posibilitate de conectare la un rezervor extern pentru cenușă

Conductă de evacuare a gazelor arse din schimbătorul de căldură

Rezervor de combustibil solid cu alimentare automată a focarului

Panou de control electric si comanda automatizat, PLC touchscreen, remote access

Versiunea containerizata - mobila

container generator caldura industrial combustibil solid mixt

Caracteristici tehnice:

Model Puterea Temperatura Iesire, Modul I Randament aer, Iesire m3/ora Temperatura Iesire, Modul II Randament aer, Iesire Generator caludura, m3/ora Consum enegie electrica Dimensiuni cazan L x L x H Greutate
Modul I 500 °C Modul II 150 °C
Randament aer, Iesire m3/ora
KDV 150 150 KW 5600 4650 2,2 kW 1150 x 800 x 1200 1180 kg
KDV 300 300 KW 7500 6250 2,6 kW 1210 x 925 x 1200 1690 kg
KDV 500 500 KW 8000 6700 2.8 kW 1450 x 1050 x 1300 2820 kg
KDV 700 700 KW 8450 7050 2,8 kW 1450 x 1300 x 1300 4150 kg
KDV 900 900 KW 9600 8000 3,4 kW 1960 x 1425 x 2100 5420 kg
KDV 1300 1,3 MW 11500 9600 3,8 kW 2250 x 1675 x 2180 7380 kg
KDV 1500 1,5 MW 12700 10700 3,8 kW 2250 x 1925 x 2180 8540 kg
KDV 1800 1,8 MW 14500 12100 4,2 kW 2710 x 2175 x 2220 10890 kg
KDV 2200 2,2 MW 16800 14200 4,8 kW 2960 x 2300 x 2220 13190 kg
KDV 2500 2,5 MW 20100 16750 4,8 kW 3210 x 2425 x 2220 15080 kg
Concluzie
Centrala termica industriala pe combustibil solid mixt cu piroliza si generator aer cald Seria "KDV" reprezintă o soluție practică pentru valorificarea biomasei în combustibil ecologic, cu randament și costuri optimizate.
Afișează tot comentariul
Important
Această ofertă are caracter orientativ. Informaţiile exacte trebuie solicitate vânzătorului.
Recomandări pentru achiziționare
Sugestii privind securitatea
Verificarea vânzătorului

Dacă ați decis achiziționarea echipamentului la un preț mic, trebuie să fiți sigur că persoana cu care comunicați este un vânzător real. Aflați toate informațiile disponibile cu privire la proprietarul echipamentului. O metodă de înșelăciune este aceea de a se prezenta ca o societate existentă în mod real. În caz de îndoială, vă rugăm să luați legătura cu noi prin formularul de feedback, pentru alte controale.

Verificarea prețului

Înainte de a decide o achiziție, examinați cu atenție diferite oferte de vânzare pentru a cunoaște costul mediu al modelului ales. Dacă prețul din oferta care vă place este mult mai mic față de alte oferte asemănătoare, gândiți-vă bine. O diferență de preț importantă poate indica defecte ascunse sau o tentativă a vânzătorului de a comite o înșelăciune.

Nu cumpărați produse care au prețuri mult diferite față de prețul mediu al altor produse asemănătoare

Nu dați acordul la plata unor cauțiuni suspecte sau plăți anticipate ale mărfurilor. În caz de îndoieli, clarificați amănuntele, solicitați mai multe fotografii și documente privind mașina, verificați autenticitatea documentelor, puneți întrebări.

Plată în avans îndoielnică

Cel mai răspândit tip de înșelăciune. Vânzătorii necinstiți pot cere o anumită sumă din avans, pentru ”rezervarea” dreptului de achiziționare a mijlocului. În acest mod ei strâng o mare sumă de bani, după care dispar, fără a putea fi contactați.

Variantele acestui tip de înșelăciune pot include:
  • Transferul plății anticipate pe card
  • Nu efectuați plata anticipată fără semnarea documentelor care să ateste procesul de transfer de bani, dacă în timpul tratativei vânzătorul are îndoieli.
  • Transfer în contul ”curatorului”
  • O astfel de solicitare trebuie să vă alarmeze, foarte probabil comunicați cu o persoană care urmărește să vă înșele.
  • Transferul în contul societății cu un nume asemănător
  • Atenție, persoanele rău intenționate se pot ascunde în spatele unor societăți renumite, aducând mici modificări numelui societății. Nu efectuați transfer de bani dacă numele societății este dubios.
  • Înlocuirea propriilor date în factura societății reale
  • Înainte de efectua transferul de bani, vă rugăm să verificați corectitudinea datelor bancare și dacă acestea aparțin societății indicate.
Ați întâlnit o înșelăciune?
Vă rugăm să ne anunțați
Sugestii privind securitatea
PDF
Vindeți utilaje sau vehicule?
Faceți-o cu noi!
Anunțuri asemănătoare
10.500 EUR ≈ 53.440 RON
Cazan cu combustibil solid
2007
Forţă 490 kW
România, Loc.Sieu- Magherus
Luați legătura cu vânzătorul
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
2023
61.18 c.p. (44.97 kW)
Forţă 49 kW
Germania, Egenhofen
Graf Maschinenhandel GmbH
2 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
2023
39.43 c.p. (28.98 kW)
Germania, Egenhofen
Graf Maschinenhandel GmbH
2 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
2023
379 c.p. (279 kW)
Forţă 350 kW
Germania, Egenhofen
Graf Maschinenhandel GmbH
2 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
2023
39.43 c.p. (28.98 kW)
Germania, Egenhofen
Graf Maschinenhandel GmbH
2 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
2023
553 c.p. (407 kW)
Germania, Egenhofen
Graf Maschinenhandel GmbH
2 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
2023
61.18 c.p. (44.97 kW)
Forţă 49 kW
Germania, Egenhofen
Graf Maschinenhandel GmbH
2 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
2023
135 c.p. (99 kW)
Germania, Egenhofen
Graf Maschinenhandel GmbH
2 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
2023
190 c.p. (140 kW)
Germania, Egenhofen
Graf Maschinenhandel GmbH
2 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
2023
190 c.p. (140 kW)
Germania, Egenhofen
Graf Maschinenhandel GmbH
2 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
licitaţie 91,02 EUR 1.000 SEK ≈ 463,20 RON
Cazan cu combustibil solid
2008
33.99 c.p. (24.98 kW)
Suedia, Onsala
Blinto AB
6 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
cazan cu combustibil solid Höcker Polytechnik FR 250 II cazan cu combustibil solid Höcker Polytechnik FR 250 II
2
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
1993
340 c.p. (250 kW)
Germania, Pullach
UCY Machines
2 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
2.556 EUR 5.000 BGN ≈ 13.010 RON
Cazan cu combustibil solid
2012
Forţă 69 kW
Bulgaria, Gurmazovo
Luați legătura cu vânzătorul
licitaţie 106 EUR 1.250 NOK ≈ 539,60 RON
Cazan cu combustibil solid
2002
Norvegia, Brattvåg
Auksjonen.no AS
3 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
34.900 EUR ≈ 177.600 RON
Cazan cu combustibil solid
2013
Forţă 600 kW
Finlanda, Parainen
MAATORI
1 an pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
81.58 c.p. (59.96 kW)
Spania, Barcelona
GUTINVEST INTERNATIONAL ASSETS S.L,
1 an pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
Preț la cerere
Cazan cu combustibil solid
Italia, Location:florence
UCY Machines
2 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
licitaţie Licitaţie
Cazan cu combustibil solid
Forţă 37 kW
Norvegia, Trøndelag
Landbruksauksjon.no AS
3 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
cazan cu combustibil solid Forbrennings Ovn cazan cu combustibil solid Forbrennings Ovn cazan cu combustibil solid Forbrennings Ovn
3
licitaţie Licitaţie
Cazan cu combustibil solid
Norvegia, Trøndelag
Landbruksauksjon.no AS
3 ani pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul
cazan cu combustibil solid TURBODEN (Made in Italy) TURBODEN 10 CHP SPLIT cazan cu combustibil solid TURBODEN (Made in Italy) TURBODEN 10 CHP SPLIT cazan cu combustibil solid TURBODEN (Made in Italy) TURBODEN 10 CHP SPLIT
3
450.000 EUR ≈ 2.290.000 RON
Cazan cu combustibil solid
2012
Spania, Barcelona
GUTINVEST INTERNATIONAL ASSETS S.L,
1 an pe Machineryline
Luați legătura cu vânzătorul