Mașină de peletat Münch Edelstahl GmbH RMP350, RMP420, RMP520 nouă


Dacă ați decis achiziționarea echipamentului la un preț mic, trebuie să fiți sigur că persoana cu care comunicați este un vânzător real. Aflați toate informațiile disponibile cu privire la proprietarul echipamentului. O metodă de înșelăciune este aceea de a se prezenta ca o societate existentă în mod real. În caz de îndoială, vă rugăm să luați legătura cu noi prin formularul de feedback, pentru alte controale.
Înainte de a decide o achiziție, examinați cu atenție diferite oferte de vânzare pentru a cunoaște costul mediu al modelului ales. Dacă prețul din oferta care vă place este mult mai mic față de alte oferte asemănătoare, gândiți-vă bine. O diferență de preț importantă poate indica defecte ascunse sau o tentativă a vânzătorului de a comite o înșelăciune.
Nu cumpărați produse care au prețuri mult diferite față de prețul mediu al altor produse asemănătoare
Nu dați acordul la plata unor cauțiuni suspecte sau plăți anticipate ale mărfurilor. În caz de îndoieli, clarificați amănuntele, solicitați mai multe fotografii și documente privind mașina, verificați autenticitatea documentelor, puneți întrebări.
Cel mai răspândit tip de înșelăciune. Vânzătorii necinstiți pot cere o anumită sumă din avans, pentru ”rezervarea” dreptului de achiziționare a mijlocului. În acest mod ei strâng o mare sumă de bani, după care dispar, fără a putea fi contactați.
- Transferul plății anticipate pe card
- Nu efectuați plata anticipată fără semnarea documentelor care să ateste procesul de transfer de bani, dacă în timpul tratativei vânzătorul are îndoieli.
- Transfer în contul ”curatorului”
- O astfel de solicitare trebuie să vă alarmeze, foarte probabil comunicați cu o persoană care urmărește să vă înșele.
- Transferul în contul societății cu un nume asemănător
- Atenție, persoanele rău intenționate se pot ascunde în spatele unor societăți renumite, aducând mici modificări numelui societății. Nu efectuați transfer de bani dacă numele societății este dubios.
- Înlocuirea propriilor date în factura societății reale
- Înainte de efectua transferul de bani, vă rugăm să verificați corectitudinea datelor bancare și dacă acestea aparțin societății indicate.
Contactează vânzătorul


Presa Peleti Germania model: RMP-350, RMP-420, RMP-520
Caracteristici tehnice:
Productivitate RMP-350 pana la: 500-800 kg/ora in functie de materia prima
Motor principal 2 X 30/37 kW
Diametru interior matrita inelara: 350 mm
Diametru peleti - granule : 4 - 8 mm
Lungimea peleti in functie de taietor: 15 - 60 mm
Motor principal electric 2 X 30/37 kW
Curent trifazat - 400V, tensiune bobine 24V/230V in limitele de +/- 5%, frecventa 50 Hz
Lungimea: 2100 mm Lăţimea: 1710 mm Înălţimea: 1730 mm Greutatea: 2000 kg
Productivitate RMP-420 pana la: 1500 kg/ora in functie de materia prima:
Motor principal 2 X 45/55 kW
Diametru interior matrita inelara: 420 mm
Diametru peleti - granule : 4 - 8 mm
Lungimea peleti in functie de taietor: 15 - 60 mm
Motor principal electric 2 X 45/55 kW
Curent trifazat - 400V, tensiune bobine 24V/230V in limitele de +/- 5%, frecventa 50 Hz
Lungimea: 2600 mm Lăţimea: 2150 mm Înălţimea: 2150 mm Greutatea: 3000 kg
Productivitate RMP-520 pana la: 2000 kg/ora in functie de materia prima:
Motor principal 2 X 55/75 kW
Diametru interior matrita inelara: 500/520 mm
Diametru peleti - granule : 4 - 8 mm
Lungimea peleti in functie de taietor: 15 - 60 mm
Motor principal electric 2 X 55/75 kW
Curent trifazat - 400V, tensiune bobine 24V/230V in limitele de +/- 5%, frecventa 50 Hz
Lungimea: 2600 mm Lăţimea: 2150 mm Înălţimea: 2150 mm Greutatea: 5500kg
Conținutul de umiditate a materiei prime: 12 - 14 - 16% - umiditatea influenteaza la calitatea, productivitate peleti
Dimensiunea materiei prime: 3 - 5 mm
Densitatea peleti la iesire din granulator pana la 1250 kg/m3
Densitatea in vrac Big-Bags pana la 700 kg/m3
Tipul materiei prime: rumegus de lemn, paie de cereale, lucerna, furaje si alte deşeuri din biomasa.
Fiecare materie prima are diferite conicitati si dimensiuni la matrita inelara.
Presa peleti rumegus sau paie RMP-350, RMP-420, RMP-520 complet accesorizata consta din:
Presa peleti RMP-350, RMP-420, RMP-520
Snec alimentare materie prima controlat prin convertizor de frecventa
Conditioner cu sistem umidificare materie prima
Sistem de gresare automatizat ax si role - Vaselina Total Ceran XM460/XM720,
Role cu senzor temperatura
Accesorii contra-cost Presa peleti resturi vegetale, forestiere RMP-350, RMP-420, RMP-520
Panou de control functionare automatizat cu LCD si soft-starter, conexiune internet, componente LG, Schneider, Eaton
Compresor aer, Generator aburi
Role, Matrite inelare peleti 6-14mm - Munch
Consumabile